Tryb załatwiania spraw

Podstawowym aktem prawnym określającym tryb przyjmowania i załatwiania spraw przez organy administracji publicznej jest ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2000 r. nr 98 poz. 1071 z późn. zm.). Sprawy osób realizujących prawo dostępu do informacji publicznej rozpatrywane są zgodnie z przepisami ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej. W tym dziale znajdują się wyjątki z tych przepisów oraz inne ogólne informacje o trybie załatwiania spraw w Przykładowej Instytucji.

W zależności od rodzaju i zakresu, sprawy załatwiane są osobiście, pisemnie, telefonicznie lub drogą elektroniczną.

Tel. +48 884 883 627

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Elektroniczna Skrzynka Podawcza Spółki - /PNTwOpolu/domyslna

 

Zgodnie z Ustawą o informatyzacji podmiotów realizujących zadania publiczne Nasza Instytucja udostępnia Elektroniczną Skrzynkę Podawczą.

Przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące sposobu przyjmowania i załątwiania spraw w Naszej Przykładowej Instytucji.

Podstawowe zasady załatwiania spraw w urzedach i instytucjach publicznych określa Kodeks postępowania administracyjnego. Zamieszczamy rozdział 7 Kodeksu regulujący ogólne zasady załatwiania spraw w urzędach.